LASTEAIAST

Lasteaiast

➤ Dokumendid

➤ Lasteaia laul

➤ Personal

➤ Nõlvaklaste sünnipäevad

➤ Hoolekogu

➤ Lasteaia põhiväärtused

➤ Huvitavat lugemist

➤ Nõuanded lapsevanemale

➤ Lapsesuu

➤ Tervist edendav lasteaed

➤ Hea lasteaed

➤ Projektid

 

 

 

 

 

Rajaleidja nõuanded lapsevanemale

 

Küsimusi lapse arengu, käitumise, õpetamise ja kasvatamise kohta tekib igas peres. See on täiesti normaalne, sest ka lapsevanemaks olemist peab õppima! Siia lehele koondame Rajaleidja välja antud materjalid, artiklid, videod ja toimuvad sündmused, mis aitavad vanematel lapse kasvatamisega veelgi edukamalt toime tulla.


INFOMATERJALID

Teabeleht „Kust leida abi" selgitab, kuhu pöörduda, kui lapsel on raskusi õppimise, käitumise või suhetega lasteaias, koolis või kodus:

Kõne arengut toetavad voldikud:

Materjale võivad tasuta kasutada nii vanemad isiklikuks tarbeks kui ka peredega töötavad inimesed (õpetajad, tugispetsialistid jms) välja printimiseks ja klientidele jagamiseks!


NÕUANDEARTIKLID

 


VIDEOD

Praeguseks valminud lapsevanemate kooli videoloengud:

  • Kui kodus on teismeline. Teismeeas toimuvad lapse käitumises ja olekus muutused. Psühholoog Jaak Maasalu selgitab, millised muutused peatselt teismeikka jõudvat last ees ootatavad ja miks. Ta annab nõu, kuidas muutuvat last mõista ja toetada, käitumisprobleeme ennetada ja lahendada ning kuidas rääkida teismelisega probleemidest nii, et vestlustel oleks positiivne mõju.
  • Kui laps vajab õppetöös tuge. Eripedagoog Liis Ehavere annab nõu, kuidas toetada algklassilapse õpi-, lugemis-, kirjutamis- ja arvutamisoskust.

Logopeedia videod muudavad logopeediliste harjutuste kodus tegemise lastele ja peredele kergemaks ning koduste harjutuste andmise logopeedidele hõlpsamaks. Videosarjas on ilmunud:

 

TÄPSEMALT SAAD OLLA KURSIS RAJALEIDJA  võimalustega  jälgides neid Facebookis! või läbi kodulehe: https://rajaleidja.ee/

 

RAJALEIDJA